Aktaş: Hedef önce ligde kalmayı garantileyip... - BasketFaul.com

Aktaş: Hedef önce ligde kalmayı garantileyip...

13-01-22 13:22
Yukatel Merkezefendi Belediyesi Koçu Zafer Aktaş, covide yakalanan 8 oyuncunun iyileştiğini belirtirken, "8-10 gün antrenman yapamayan oyuncular fiziksel olarak geri gitti. Çok çalışarak açığı kapatacağız." dedi.

21 gün sonra ilk maçlarını Bursaspor'a karşı oynayacaklarını hatırlatan Aktaş şunları söyledi:
"Günler sonra ilk kez Salı günü tam takım çalışmaya başladık. 8 oyuncumuz covidden dolayı çalışamazken, sağlam 5 oyuncu ile bireysel antrenmanlar yapabilmiştik. Olukça uzun geçen aradan önce üç maçlık galibiyet serimiz vardı ve sistemimiz büyük ölçüde oturmuştu. Şimdi doğal olarak fiziksel bir gerileme oldu ancak çok kısa sürede eski durumumuza gelmek için çalışacağız."

10 gün içinde Bursaspor, Bahçeşehir Koleji ve Gaziantep Basketbol'la oynayacaklarını, herkesin karşılaştığı olumsuzluklara karşın mazeret kabul etmeden ritmimizi bulmak için mücadele edeceğiz."

5 galibiyetle düşme hattının üzerinde olduklarını ifade eden Aktaş, "Gevşeme, hata yapma lüksümüz yok. Elbette gözümüz daha üst sıralara yükselip, Avrupa Kupalarından davet alabileceğimiz yerlere gelebilmek ama öncesinde alt sıralarla ilişkimizi tamamen koparmalıyız." yorumunu yaptı. 

Yorumlar Okunma: 1735