Başkan Saruhan: Darüşşafaka gücünü vazgeçmemekten alıyor - BasketFaul.com

Başkan Saruhan: Darüşşafaka gücünü vazgeçmemekten alıyor

17-01-22 16:29
Bu sezon en çok konuştuğumuz takımların başında kuşkusuz Darüşşafaka geliyor... Çok ama çok mütevazi bir kadroyla yola çıkan, deplasmanda Karşıyaka ve Fenerbahçe'yi yenen, ikinci Galatasaray galibiyetini son 13 dakikada 25 farktan dönüp alan Darüşşafaka an itibariyle Fenerbahçe'den 1, Anadolu Ees'ten 2 maç fazlasıyla lider... Ellerindeki olanaklarla bugün ligin onikinci sırasında olsalar çok mu şaşırırdık? Herhalde lider olmalarına göre çok daha az...

Başarılı organizasyonun başındaki Darüşşafaka Başkanı Abdurrahman Saruhan ile kısa bir söyleşi yaptık... İşte Saruhan'dan pasajlar...

* Ligde maliyetlerin çok altında da olsa kurduğumuz takıma, oyuncularımıza, teknik ekibimize ilk günden beri güvenimiz tamdı. Başarının sürdürülebilir olması, takımın karakter göstermesi bizleri tabii ki çok mutlu ediyor. Bu takım bir Darüşşafaka geleneği olarak gücünü vazgeçmemekten alıyor. 
* Hem Karşıyaka'yı, hem Fenerbahçe'yi deplasmanda yenen, özellikle son Galatasaray maçında 25 sayıdan dönüp galip gelen bu takım işte tam da kulübün ciddiyetini, koşullar ne olursa olsun vazgeçmemesini temsil ediyor.
* Bu kulüp, bu takım çok iyi bir sponsoru hak ediyor. Bu sezon şu ana kadar bir sponsorumuz yok. Olsa, belki bizden çok sponsorumuz kazanacak, verdiğinin daha fazlasını almış olacaktı. 
* Sponsorluk konusunda bazı görüşmelerimiz var. İsmi Darüşşafaka ile yan yana gelebilecek, paydaş olacak bir sponsor konusunda çalışıyoruz. Elbette markamızın itibarı açısından hassasiyetlerimiz de var.

* Sezon başından bu yana doluluk oranı en fazla olan salonlardan biri Ayhan Şahenk. Burada suni bir doluluk yok. Küfürden, holiganizmden uzak nezih bir ortamda, çok iyi mücadele eden bir takımı izlemek isteyen basketbolseverler buraya koşarak geliyor. Doğal olarak sportif başarı da seyirci sayımızı artırıyor, ki bu da bize mutluluk veriyor.  

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1073