Anadolu Efes, Yalova'da farklı galip - BasketFaul.com

Anadolu Efes, Yalova'da farklı galip

18-01-22 19:45

İSTATİSTİK

Anadolu Efes erteleme maçında Semt77 Yalovaspor'u 88-69 yendi. Karşılaşmanın tamamını önde götüren Efes son periyodda fark tek hanelere düşünce ritmini yükseltip 19 farkla ulaştı.

Yalova maça Rupnik-Oğulcan-Williams-İlkan-Lee, Efes Micic-Bryant-Simon-Moerman-Pleiss beşi ile başladı.

Efes ilk periyodun başından itibaren hücumda topu çok iyi çevirdi ve oyun üstünlüğünü ele aldı. Micic-Simon ikilisinin hücumları iyi yönlendirmesi ile Anadolu Efes düzen içinde skor üretti. Yalova ise hücumda organize olarak sayı bulmakta zorlansa da oyuncular bireysel yetenekleri ile skora katkıda bulunmaya çalıştı. Yalova adına ilk çeyrekte Rupnik öne çıksa da Anadolu Efes ilk çeyreği 24-15 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Anadolu Efes kontrolü elden bırakmadı. Yalova geri dönmek için hücumda dış atışları zorlasa da isabet bulamadıkça Efes rakibine daha da hasar vermeye başladı. Skor 26-18 Anadolu Efes lehine iken Efes 9-0 seri yakalayarak farkı 17 sayıya kadar çıkardı. Yalova Mert Celep ve Lamont Jones ile farkı eritmeye çalışsa da 12 sayı altına kadar çekmeyi başaramadı. Dış atışlarda iyi yüzde yakalayan Anadolu Efes devreye 50-35 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte Yalova Marcus Lee’nin etkili oyunu ile geri dönmeye çalışsa da tüm kırılma anlarında Anadolu Efes rakibine üç sayılık atışlarla cevap verdi ve farkı 15 sayı üstünde tutmaya çalıştı. Yalova oyunu bırakmayarak savunmada da yüksek efor göstererek Efes’i hataya zorladı. Anadolu Efes’in çeyreğin son bölümünde üst üste yaptığı hataları Yalova Lamont Jones’un kötü tercihleri ile cezalandırmadı. Son çeyreğe Anadolu Efes 63-52 önde girdi.

Son çeyreğe Efes Buğrahan Tuncer’in turnikesi ile başladı. Yalova üst üste iki hücumda Can Altıntığ ile üçlükleri buldu ve skoru 65-58’e getirerek farkı tek hanelere indirdi. Anadolu Efes Micic ile oyunun kontrolünü tekrar ele alarak farkı 10 sayı ve üstüne çekmeyi başardı. Yalova’da Lamont Jones kötü tercihlerine devam ederek hem skora katkı yapamadı hem de takımını aşağı çekti. Bitime 6 dakika kala Anadolu Efes 74-59’luk skorla farkı 15 sayıya çıkardı. Bu bölümden sonra Yalova Rupnik-Lee-Can Altıntığ ile bir kez daha reaksiyon gösterdi ve farkı 9 sayıya indirdi (76-67). Takip eden iki hücumda Efes boş dönse de Yalova farkı daha da aşağı çekme şansını değerlendiremedi. Rakibine daha fazla şans tanımayan Efes Simon ve Pleiss’ın bulduğu sayılarla farkı bir kez daha 15 sayıya çıkardı ve kapıyı kapattı. Anadolu Efes maçı 88-69 kazanarak deplasmandan galibiyetle döndü. 

Öne çıkanlar...
Semt77 Yalovaspor: Lamont Jones 10 sayı, 1 ribaund, 6 asist, Can Altıntığ 12 sayı (2/3 üçlük), 2 ribaund, 2 asist, Marcus Lee 13 sayı, 7 ribaund, 1 asist, Luka Rupnik 11 sayı (3/5 üçlük), 4 ribaund, 9 asist

 

Anadolu Efes: Buğrahan Tuncer 12 sayı, 4 ribaund, 5 asist, Adrien Moerman 12 sayı, 14 ribaund, Tibor Pleiss 23 sayı, 10 ribaund, 3 asist, Vasilije Micic 12 sayı, 3 ribaund, 9 asist, Krunoslav Simon 12 sayı (4/7 üçlük), 6 ribaund, 1 asist

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 701