Şen: Zorluklara karşın ayakta kaldık - BasketFaul.com

Şen: Zorluklara karşın ayakta kaldık

18-01-22 22:59
Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde play-in turu 2. maçında Lenovo Tenerife'i yenerek seriyi 1-1'e getiren Pınar Karşıyaka’da yardımcı koç Recep Şen mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

“Bizim için çok önemli bir sınavdı çünkü bütün eksiklerimize ve yaşadığımız sıkıntılı anlara rağmen ayakta kaldık. Roll ve Semih Erden yoktu, Taylor ve Tyus sakatlandılar. Çok kısıtlı bir kadroyla hareket etmek zorunda kaldık. Çok kritik anlar yaşadık maç saatine kadar. Tyus ve Taylor’a özverili davranışlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum ama bütün takım bugün kazanmak için elinden ne geliyorsa yaptı ve kazandık. Bir haftada 3 maç yaptık. Rakibimizse sadece bizle oynadı. Çok uzun bir deplasmandan buralara geldik. Bizim için çok zor bir maçtı ve karar maçıydı. Oyuncularımız Karşıyaka taraftarına ve camiasına yakışacak bir basketbol sergiledi ve maçı da kazandık”.

Alex Tyus ise şunları söyledi:

“Maçın büyük bir bölümünde iyi oynadığımızı söyleyebilirim. Çok fiziksel bir maçtı. Taraftarlarımız da bizi çok iyi destekledi. Onların önünde kazanmak harikaydı. Şimdi bu maçın analizini yaparak bir sonraki maça daha iyi hazırlanmalıyız. Bir sonraki maç da buna benzer olacak. Umarım taraftarlarımızı gururlandırırız.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 963