Kritik maçın galibi Manisa - BasketFaul.com

Kritik maçın galibi Manisa

19-01-22 19:45

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 15. hafta erteleme karşılaşmasında Manisa BBSK, baştan sona çekişmeli geçen maçta Beysu Konyaspor 67-61 mağlup ederek zirve yolunda kritik bir galibiyet elde etti. Manisa bu sonuçla 11. galibiyetini alarak rakibi Beysu Konyaspor'la galibiyet sayısını eşitledi.
İstatistiklerde en çok göze çarpan saha içi isabetler ve top kayıplarının olduğu karşılaşmada 20-16 ile Konyaspor daha çok top kaybı yapan ekip oldu. Manisa 21/68, Konyaspor ise 21/63 saha içi isabetiyle karşılaşmayı tamamladı.

Karşılaşmaya pota altından Andre Williamson ile iyi başlayan Manisa öne geçti. Bir türlü isabet kaydedemeyen Konyaspor ilk sayılarını 2,5 dakika sonra yayın gerisinden Can Özcan ile buldu. Can ve Fatih'in karşılıklı üçlükleriyle bu dakikalarda dengeli geçti. Temponun artmasıyla iki ekip de basit top kayıpları yaptı. Kalan dakikalarda da dengenin değişmediği ilk çeyrek 18-17 Konyaspor üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte de pota altında bir türlü isabet kaydedemeyen Konyaspor basit top kayıplarıyla bu dakikaları iyi geçirmedi. Rakibinin etkisiz olduğu bu bölümü hızlı hücumdan arka arkaya sayılarla geçen Manisa rakibine molayı aldırdı. Moladan da sayıyla dönemeyen Konyaspor karşısında Manisa 3 dakika kala farkı çift haneye çıkardı (31-20). Son bölümde iyi bir ritm yakalayan Konyaspor farkı tek topa kadar indirdi ama Manisa farkı tekrar açtı ve çeyreği 33-28 ile geçti.

İlk yarıda Manisa BBSK 6/18 üç sayı isabetiyle oynarken, Konyaspor 2/10 yüzdeyle tamamladı. Karşılaşmanın ilk yarısındaki 2 bloğun da sahibi Konyaspor olurken çizgiden de 8/8 ile hiç kaçırmadı. (Manisa BBSK 3/5)

Üçüncü çeyreğe 8-0 ile harika başlayan Konyaspor karşılaşmada öne geçti (38-33).  Bu çeyreğe tutuk başlayan Manisa 5 dakika sonunda ilk saha içi isabetini kaydetti. Çekişmenin arttığı bu dakikalarda verilen faule itiraz eden Beysu Konyaspor benchine ve başantrenör Okan Çevik'e teknik faul çalındı. Bu dakikalarda ibre biraz Manisa cephesine geçse de uzak mesafede yüzdesini koruyan Konyaspor çeyreği 47-45 ile geçti.

Son çeyrekte Manisa cephesinde savunmanın en etkili ismi  Tolga Kaan Birer oldu. Yakaladıkları 5-0 seriyle üstünlüğü eline alan ev sahibi ekip Konya'ya da erken mola aldırdı. Bu dakikalarda sertlik ve çekişmenin arttığı karşılaşmada iki ekip de galibiyet mücadelesini sürdürdü. 3 dakika kala Konyaspor'un yeni transferi Derek Ogbeide 5. faulunü alarak kenara geldi. 25 saniye kala Umut Geçen'in yaptığı faul sonucu çizgiye gelen Diante Watkins 2/2 isabet kaydederek farkı 2 topa çıkardı (65-61). Molaya giden Konyaspor moladan sayıyla dönemedi. Karşılaşmayı 67-61 Manisa BBSK kazandı.

Öne çıkanlar...
Manisa BBSK: Diante Watkins 27 sayı-4 ribaund-4 asist, Akın Kandemir 11 sayı-6 ribaund, Fatih Cantitiz 8 sayı-4 ribaund
Beysu Konyaspor: Can Özcan 15 sayı-4 ribaund, Matt Morgan 13 sayı-9 ribaund-5 asist-4 top çalma, Tayfun Erülkü 11 sayı-4 ribaund
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 965