Atalar: Göztepe basketbolcu fabrikası olacak - BasketFaul.com

Atalar: Göztepe basketbolcu fabrikası olacak

20-01-22 16:06
Sporda İzmir’in en köklü camialarından olan Göztepe, basketbolda yeni bir yapılanmaya gitti. Basketbol Şubenin Başkanı Atakan Atalar Göztepe’nin hedefleri ve projeleri hakkında bilgi verdi.

Atalar şu açıklamaları yaptı:
 
"Öncelikle Göztepe Basketbol Şubesi’nin nasıl yapılandığını anlatmak istiyorum. Çocukluk hayalim olan bir proje olduğunu belirtmek istiyorum. Göztepe’de; minik, yıldız ve genç takım formalarını giydim. Ben bu çatı altında profesyonel basketbolcu olamasam da, bu hedefle yola çıkan bir çok gence destek olma amacıyla yönetici arkadaşlarımla beraber Göztepe Basketbol Şube yapılanmasının içerisinde yer aldık. Kulüp başkanımız sayın Mehmet Sepil bu görevi verdiğinde benimle birlikte bu hedefe inanan 7 arkadaşım; Atalay Aksay, Alper Par, Deniz Güvenen, Derya Özyürek, Gökhan Akkuş ve İsmail Özcanım ile birlikte bu yola çıktık. Sonrasında aramıza geçtiğimiz sezon voleybol şube yönetiminde birlikte çalıştığımız Volkan Onur Gürsoy katıldı.
 
Yönetim ekibimizi oluşturduktan sonra en önemli çalışmamız, genç ve dinamik bir teknik ekip oluşturmaktı. Bu bağlamda İzmir’de uzun yıllardır altyapılarda çalışan Sadi Konur Ergün ile Genel Koordinatör olarak anlaştık. Uzun yıllar Göztepe Basketbol camiamızın içerisinde yer alan Engin Erel de spor okulları koordinatörü ve takım antrenörü olarak görevine devam ediyor. Sadi hocamız ve Engin hocamız ile birlikte teknik ekibimizin diğer üyelerine karar verdik. Teknik ekibimizin içerisinde yer alan antrenör arkadaşlarımız ise; Borahan Saydar, Arif Temelbasan, Berke Kılınç ve Ahmet Feyzi Çevrim’dir.
 
Kısa vadeli hedefimizin başında öncelikle olmazsa olmazımız olan antrenman tesisi konusunda çalışmalara başladık. Çeşitli ilçelerimizin belediye başkanlarıyla görüşmeler yaptık ve okul-kulüp işbirliği çerçevesinde Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Üretim ve İnovasyon Okulu ile birlikte çalışmaya başladık. Bizim uzun vadeli yapılanmamızın temelini oluşturacak takım olan U14 takımını oluşturduk ve bu takımımızla İzmir'de derece yapıp Türkiye Şampiyonası hedefi ile yola çıktık. Ayrıca ileride U14 yaş grubunu oluşturacak olan  U10, U11, U12 takımlarımıza da yatırım için planlarımızı kurguladık.  

Başarılı sporcularımızın eğitimlerinde burs imkanı sağlamak üzere İzmir’deki özel okullarla da görüşmelere başladık. Teknik ve fiziksel antrenmanların dışında mental sağlığın ve doğru beslenmenin de sporcu performansında nasıl etkiler yarattığının bilincindeyiz. Bu iki konuda da çalışmalara başladık. Performans koçu, diyetisyen, psikolog gibi teknik ekibimizi destekleyecek profesyonelleri de ekibimize dahil etmeye başladık.  Amacımız sadece sahada değil sivil hayatında da her konuda farkındalığı yüksek sporcular yetiştirmek.
 
Orta vadeli hedefimiz, U14, U16, U18 yaş gruplarında kendi yetiştirdiğimiz ve dışarıdan takımımıza katılan sporcular ile her sene Türkiye Şampiyonası’na katılmak ve dereceler almak olacaktır.
 

Uzun vadeli hedefimizi planlarken, kendi altyapımızdan çıkan sporcularımız ve kendi ekibimizdeki antrenörlerle A Takım planlaması yaptık. Bu bağlamda Serhat Yapıcı hocamızı kadromuza aldık. Kendisi 15 senedir Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi tecrübesine sahip bir antrenördür. Evet, kendi ekibimizden çıkan sporcular ve antrenörler diyoruz çünkü altyapımız bizim için hep en öncelikli alanımız olacaktır. Buradan alt yapı milli takımlarına, Avrupa’ya ve belki de NBA’ye sporcular yollamak istiyoruz. Altyapımızdan çıkan sporcularımız gerek kendi A takımımızda gerekse başka takımların A takımlarında oynayan sporcularımızla bir basketbolcu fabrikası olmak istiyoruz. Hiç kolay değilmiş gibi görünüyor. Evet kolay olmadığını biliyoruz. Büyük hedefler küçük adımlarla başlar. Biz de Şube yöneticisi arkadaşlarımla birlikte o küçük adımı attık bile." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3505