Muhteşem Darüşşafaka... - BasketFaul.com

Muhteşem Darüşşafaka...

21-01-22 00:33

İSTATİSTİK

Darüşşafaka son iki yılın şampiyonu Burgos'u son 5.30'luk kısımda yakaladığı 16-2'lik seriyle 80-68 yendi ve Son 16'lara kaldı.. Maç boyu çok iyi savaşan, rakibi tam 16 top kaybına zorlayan temsilcimizde ilk beş çıkan herkes çift hanelerde üretim yaparken Caupain 19 sayıyla takımın en skoreri oldu. Maçın tamamını kontrol eden temsilcimiz çok iyi savunma yaparken hücumda da topu paylaşınca harika bir zaferle İspanya seferini tamamladı.

Maç düşük tempoda başladı. İki tarafın da savunmayı ön plana koymasıyla tempo düştü. Daçka'nın Berke ile etkili olması dengeyi bozdu. Çeyrek sonunda Burgos yine kendine gelince ilk çeyrek 16-16 berabere sonuçlandı.

6-0 seriyle ikinci çeyreğe başlayan Daçka ardından bir de Sinan Güler ile 5-0'lık seri yakalayınca maç çift hanelere geldi. Rakibine ilk 6 dakikada sadece 3 sayı imkanı veren Daçka maçı ne kadar istediğini savunmasıyla ortaya koydu. Salash gibi yan parçalardan katkı alan Burgos oyuna tutunsa da ilk devreyi 40-34 önde tamamladık.

İkinci yarıya dış atışlarda etkili başlayan Burgos farkı eritti. Doğuş ise bu duruma karşı koyan isim oldu. 9-0'lık serinin önderi olan milli guarda dış oyunculardan katkı geldi. 26. dakikada fark 14 sayıya kadar yükselirken Burgos Diez ve Rabaseda ile direnmeye çalıştı. Dani Diez'in son saniyedeki üçlüğü ile fark 7 sayıya indi ve son çeyreğe 61-54 temsilcimiz önde gitti.

Son çeyreğe hücumda çok tutuk başladık. Doğuş'un isabeti dışında ilk 5 dakikada saha içi isabet bulamadık. Ritm bulan ev sahibi ekip 66-64 ile çok uzun süre sonra öne bile geçti. Bu dakikadan sonra ise fırtına tersine döndü. 5-0'lık mini serinin ardından rakibe asla kolay sayı imkanı tanımazken Doğuş'un serbest atışlarına Pinheiro da katılınca farkı 5 sayıya çıkardık. Rakibin savunmadaki hatalarını yakın atışlarla değerlendirince son 1 dakikaya 10 sayı farkla üstün girdik. Panik yapan Burgos'a karşı sakinliğimizi koruyunca maç ve tur temsilcimize 80-68 skoruyla geldi.

Daçka'da Nathan Boothe 13 sayı, 11 ribaund, 1 asist, Troy Caupain 19 sayı, 3 ribaund, 9 asist, Gabriel Olaseni 14 sayı, 5 ribaund, 1 asist, Doğuş Özdemiroğlu 14 sayı, 8 ribaund, 2 asist, 3 top çalma, Isaiah Pineiro 10 sayı, 3 ribaundla oynadı.

 Basketfaul'un notu: Bu takımın hala sponsoru yok...

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1612