Okan Çevik: İyi bir sinerji yakaladık - BasketFaul.com

Okan Çevik: İyi bir sinerji yakaladık

01-03-22 20:34
Konyaspor'dan ayrıldıktan sonra Mersin Büyükşehir Belediye'de göreve başlayan Okan Çevik, savunma konusunda oyuncularla orak noktada buluştuklarını, şimdi hücum çalışmalarına ağırlık vereceklerini söyledi.

Okan Çevik ile yaptığımız kısa söyleşiden pasajlar...
* Sezon başında yukarı hedefleyen bir takım kurulmuş. Guard sorunu, sakatlıklar, eksiklerle oynanan maçlar sonunda ben geldiğimde takım alt sıralardaydı. Ancak Şahin Hocanın hakkını vermek gerekir, iyi bir takım kurmuş ama çoğu maça bir yabancı ile, hatta yabancısız çıkılmış.
* Ben defansif mantalitede bir antrenörüm ve devraldığım takım da savunmayı seven, savunmayı bilen oyunculardan kurulu. Böyle olunca defansın direncini yükseltmek konusunda ortak noktada kolaylıkla buluştuk. Nitekim bu karakterimizi özellikle son iki maçta gösterdik, Konyaspor'u yendik, tek yabancıyla oynadığımız Sigortam.net'e kaybettik.
* Savunmayı oturttuk, şimdi hücum çalışmamız lazım. Tabii ki bu biraz zaman alacak. Çok iyi bir sinerji yakaladık. Bu sayede hücumda da mümkün olan en kısa zamanda gelişim göstereceğimizi umuyorum.
* Mersin basketbol kültürü olan bir kent. Nitekim maçlar dolu tribünlere oynanıyor. Konya maçında tribünlerden harika destek aldık. Basketbol seyirciyle güzel. Aileler, gençler geliyor ve örnek bir tablo yaratıyorlar. Ayrıca çok genç ve istekli bir yönetimimiz var.
* İleriki günler için bir şey söylemek istemiyorum çünkü şu anda sadece önümüzdeki ilk maçı düşünüyoruz. 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1913