Dönmez: 8 galibiyet yetebilir, 9 galibiyet garantiler - BasketFaul.com

Dönmez: 8 galibiyet yetebilir, 9 galibiyet garantiler

11-03-22 13:23
Semt77 Yalovaspor Genel Menajeri Murat Dönmez ligde kalmak için 8 galibiyetin yetebileceğini ancak kendilerini güvende hissetmek için 9 galibiyete ulaşmak istediklerini söyledi.

Basketfaul'e konuşan Murat Dönmez bir yandan BSL'deki ilk sezonlarını hasarsız geçirmeye çalışken, bir yandan da sürekliliği sağlamak için altyapı hamlesine hazırlandıklarını belirtti.

Dönmez'den pasajlar...
HİÇ BORCUMUZ YOK
* Ne oyuncuya, ne teknik ekibe, ne menajerlere tek kuruş borcumuz yok ama dövizdeki beklenmedik yükseliş bütün kulüpler gibi bizi de etkiledi. Doları ortalama 10 TL hesaplamışken, ödemeleri 18 TL üzerinden yaptığımız aylar oldu. Bu nedenle de tesis projemizi kısa bir süre ertelemek durumunda kaldık ancak asla vazgeçmedik.
* TBF de maddi sözleri yerine getiremedi. Sezon başında kulüplere sağlanacak gelirlerin enflasyon oranında revize edileceği söylenmişti ama onlar da umdukları gelirleri yaşanan koşullar nedeniyle sağlayamadılar.
KURDAKİ ARTIŞ HERKESİ ETKİLEDİ
* Döviz kurlarının bütçemizi etkilemesi sonucunda sezon içinde yapabileceğimiz oyuncu hamlelerinde üst düzey yabancıları portföyümüze alamadık. Belki yerli hamlesi de yapabilirdik ama bütçemizi zorlamak istemedik. 
3 GALİBİYET GARANTİLER
* Halen 6 galibiyetle ligde kalma mücadelesi veren takımlardan biriyiz ama üçünden daha iyi durumdayız. Kalan maçlarınız arasında bölgedeki takımlarla oynayacağımız deplasman maçları da var. Bana göre 8 galibiyet yeterli olacak ama biz sağlama gidip en az 3 maç daha kazanmaya çalışacağız.
CJ WILLIAMS'IN DURUMU
* CJ Williams an itibariyle kadro dışı. Kendisini daha önce de kadro dışı bırakmıştık. Yolumuzu ayırmak için menajeriyle konuşuyoruz, bunu gerçekleştirebilirsek yerine bir oyucu daha alabiliriz. Ya da CJ Williams istediğimiz şartlara uyara sedam da edebiliriz. Sonuçta maaşlarını ödemeye devam ettiğimiz bir oyuncumuz.
TESİSİN PROJESİ HAZIR
* Özellikle altyapılarımız için gerekli olan ve içinde iki salon olan projemiz hazır. Önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak ve yılbaşı civarında tamamlanmış olacak. Tesiste sağlık odaları, fitness ve toplantı alanları, ofisler bulunacak. Bu tesis bittiğinde hemen yakınına da konaklama tesisi yapacağız.
* Altyapılarda çok ciddi hamlelerimzi olacak. Önce Yalova ve köylerini tarayacak, gerekirse dışarıdan da oyuncu getireceğiz. Bunun için de altyapılarda en az 6 iyi eğitim görmüş, donanımlı antrenörümüz olacak. Bunları sağladığımız zaman hem Yalovaspor'un ayakları yere daha sağlam basacak, hem de Türk basketboluna daha fazla hizmet etmiş olacağız.
* Oyuncularımız için özel bir okulla anlaşma yaptık. Seneye kendi BGL takımımızı kurabiliriz, ayrıca pilot takımımız da EBBL'de mücadele edecek. Ancak yapacağımız çalışmaların semeresini asıl 3-4 yıl sonra almaya başlayabileceğiz.
BU HAFTAKİ MAÇLARIN ERTELENMESİ KONUSUNDA
* Bu hafta liglerin ertelendiğini sosyal medyadan öğrendik. Bu böyle olmamalıydı. Bizlerle konuşmuş olsalar, belki biz de aynı yönde görüş bildirebilirdik, ya da oynanabilecek maçların oynanmasını isteyebilirdik. Bugün itibariyle Yalova'da yağmur bile yağmadı ama maçımız ertelendi. Takvimin sıkışıklığı nedeniyle All Star yapılmazken, liglerin tamamının ertelenmesi bu kadar kolay olmamalıydı. Avrupa kupalarındaki takımlar nedeniyle ileride takvim çok daha sıkışabilir. 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2532