Üçoklar: Altyapı için önce Telekom'un kapısını çalacaklar - BasketFaul.com

Üçoklar: Altyapı için önce Telekom'un kapısını çalacaklar

12-03-22 13:06
Gökhan Üçoklar, döneminin en çok süre alan yerli oyuncuları arasındaydı. Sorumluluktan kaçınmaz, özellikle skora katkı verirdi. Gökhan Üçoklar şimdi, bir zamanlar kaptanlığını yaptığı Türk Telekom'da altyapı koordinatörü olarak göreve başladı. 
Telekom gibi önemli bir kulübün son yıllarda altyapıda bir hareketlilik içine girdiğini görmekle beraber bunun yeterli olduğunu söyleyebilmek çok da mümkün değil. Cevher Özer ve Mutlu Akpınar Telekom'un altyapısından çıkalı 20 yıl oldu, geçen süre içinde de üst liglerde oynayan yeni isimlerle karşılaşmadık
Gökhan Üçoklar'la yaptığımız söyleşide yönetimin altyapı konusuna çok sıcak baktığını duymak mutluluk vericiydi. Üçoklar da altyapıda vites yükseltmeye hazırlanan Telekom için çok doğru bir seçim olmuş...
Artık sözü Üçoklar'a bırakalım...
* Son bir iki senedir A Takımda 11-12 13. olarak görev yapan altyapımızdan yetişen oyuncular var. Yeni hedef 6-7-8., bir sonraki aşamada da ilk beşte oynayabilecek gençleri A Takımımıza gönderebilmek.
* Yönetim altyapı konusunda önümüzü çok açıyor ve her türlü maddi destek veriyor. Bu da bize güç veriyor. Vizyon sahibi yöneticiler bu kulüp için de, basketbolumuz için de büyük bir şans. Telekom çok büyük bir marka, büyük paralar harcamadan doğru organizasyonlarla çok şeyler yapabilir.
* BGL ile A Takım arasındaki boşluğu doldurmak için pilot takım planımız var. Bunu kendimiz de yapabiliriz, bir ortakla da götürebiliriz.
* Bireysel gelişim koçluğuna çok önem veriyoruz. Bülent Tacettin bu konuda çok iyi iş çıkarıyor. Ayrıca kişiye özel planlama yapan, çok araştıran Kutay Canak da altyapı kondisyoneri olarak günümüz basketbolu için gerekli olan fiziksel kapasiteyi üst noktaya çekmeye çalışıyor. Masörümüz, sadece altyapı ile ilgili iki yöneticimiz, dışardan gelenler için lojmanımız var.
* Altyapılarda Türk Telekom'u ilk etapta Ankara'nın 1 numarası yapacağız. Veli ve oyuncu ilk olarak bizim kapımızı çalacak, oyuncu bize gelecek. Dışarıdan oyuncu getireceğiz ama 5 milyonluk Ankara'yı okul okul, köy köy tarayıp potansiyeli ortaya çıkacağız. 

* Yelpazeyi genişletmek lazım. spor okulları ile işbirliği projemiz var. Bu organizasyonu diğer şehirlere de yayacağız. Anadolu'da çok sayıda Türk Telekom kulübü faaliyet gösteriyor, örneğin  Çanakkale, Tekirdağ çok emek harcıyor. Ankara'daki altyapı nasılsa oralar da aynı şekilde olacak. Türk Telekom projesini Türkiye'nin her yerinde hayata geçireceğiz. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 3250